Adres:

Rostworowskiego 16A/a, 01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

 

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto3D Jakub Piekacz

 

email: 3d@proto3d.com.pl

tel:     733 303 454

 

Powrót

07 lipca 2017
dyferencjał

Dyferencjał to jeden z ważniejszych elementów przekazywania napędu w każdym pojeździe który ma przynajmniej 3 koła. Zasada jego działania jest prosta, choć aby ją zrozumieć dobrze posłużyć się trójwymiarową animacją. Nasz przykład to najprostsza możliwa konstrukcja. Składa się z 4 kół zębatych ułożonych pod kątem 90 stopni w stosunku do siebie.

 

Nasz dyferencjał ma służyć do przeniesienia napędu w modelu zdalnie sterowanym w skali 1:10. W modelu 3D znajdą się aż trzy dyferencjały pomiędzy przednią i tylną parą kół oraz jeden dodatkowy między obiema osiami. Dzięki temu model z napędem na 4 koła będzie mógł swobodnie wykonywać nawet najciaśniejsze zakręty.

 

 

Do wydruku 3D obudowy oraz większych elementów wykorzystałem drukarkę Zortrax m200. Elementy zostały wydrukowane w 3D z żółtego ABS’u. Małe zębatki zostały wydrukowane na naszej najnowszej drukarce 3D Ultimaker 3,0 z materiału PLA. Nawet tak niewielkie elementy pasują do siebie doskonale, a cały dyferencjał po złożeniu spełnia swoją funkcję.

 

Druk 3D doskonale spełnia swoją rolę podczas drukowania elementów modeli. Technologia ta pozwala na tworzenie trwałych ruchomych elementów układu napędowego modeli zdalnie sterowanych oraz innych przekładni mechanicznych. Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszych usług druku 3D, projektowania lub przestrzennego skanowania zapraszam do zakładki kontakt.

 

 

Drukowany w 3D dyferencjał