Czym jest druk 3D?

Wiele osób uważa, że technologia druku 3D powstała kilka lat temu. Owszem, jej wielki boom i niezwykle prężny rozwój, spowodowany głównie obniżeniem cen drukarek 3D, nastąpił kilka lat temu, natomiast sama technologia nie jest już taka młoda.

 

Pierwszy udany wydruk na drukarce 3D powstał w roku 1983 i była to filiżanka do kawy, wydrukowana przez Pana Charles’a Hull’a. Filiżanka stała się prezentem dla jego żony, a drukarka na której powstała, 3 lata później stała się pierwszą komercyjną drukarką 3D. I taki był początek.

 

Zasada pracy praktycznie wszystkich drukarek, pracujących na różnych materiałach, jest taka sama. Drukarka, czy mówiąc precyzyjniej oprogramowanie do niej dedykowane, dzieli plik na pojedyncze warstwy o danej grubości, z których powstaje gotowy wyrób. Drukarka 3D działa tak, że materiał w dyszy jest podgrzewany, a następnie scalany warstwa po warstwie. Grubość warstw wpływa na jakość drukowanego elementu i jednocześnie na czas druku przestrzennego.

 

Technologia druku 3D pozwala na tworzenie wyrobów z różnych materiałów, takich jak metal, ceramika, guma czy najbardziej popularne tworzywa sztuczne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Druk 3D pozwala na tworzenie najróżniejszych prototypów, unikatowych lub spersonalizowanych wyrobów codziennego użytku, gadżetów czy części zamiennych do urządzeń, samochodów itd.

 

 

Czym jest druk 3D
07 listopada 2016

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa