Adres:

Rostworowskiego 16A/a, 01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

 

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto3D Jakub Piekacz

 

email: 3d@proto3d.com.pl

tel:     733 303 454

 

GUMA

 

Do przygotowania wydruków 3D gumowych korzystamy z wyrobów znanego producenta elastycznych filamentów - NinjaFlex, jak i rodzimego producenta filamentów Fiberlogy. Ten rodzaj materiału po wydruku na drukarce 3D ma właściwości identyczne z wyrobami wykonanymi z gumy. Dzięki niemu można stworzyć takie elementy jak uszczelki, opony modeli modelarskich, gumowe części maszyn amortyzatory itd. Poziom wypełnienia wydruków 3D z tego materiału wpływa na twardość gotowego wyrobu. Materiał ten nie nadaje się do szlifowania.

GLASS

 

Jest to materiał częściowo przepuszczający światło, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie częściowo przejrzystych wydruków 3D. Doskonale nadaje się do podświetlania diodami lub do kloszy wokół ledowych żarówek. Dzięki swojej elastyczności nawet cienkościenne wydruki 3D zyskają wysoką wytrzymałość. Jakość wydruków 3D z tego materiału jest znacznie niższa od wydruków 3D
z ABS'u czy HIPS'u.

ABS

HIPS

 

HIPS to materiał idealny do większych, gabarytowych wydruków 3D, podatnych na skurcze temperaturowe. Jest niezwykle łatwy w obróbce mechanicznej po druku 3D, a jego matowy kolor ułatwia ukrycie drobnych niedoskonałości.

Filament

ABS Ultrat

 

Jest to uszlachetniona wersja ABS'u. Materiał ten jest mniej podatny na skurcze podczas druku 3D, więc chętnie wykorzystujemy go do bardziej skomplikowanych wydruków 3D. Dostępny jest w największej ilości kolorów i wszystkich jakościach wydruku 3D.

 

 

ABS

 

ABS jest używany przez nas jako standardowy materiał do druku 3D. Jest dostępny w wielu kolorach i możliwy do wykorzystania w druku 3D w każdej jakości dzięki czemu idealnie nadaje się do druku 3D prototypów czy gadżetów. Wydruki 3D z ABS można szlifować co pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni gotowego wyrobu.

Materiały do druku 3D


Do naszych wydruków 3D stosujemy najlepsze, dostępne na rynku materiały. Najczęściej drukujemy w 3D z ABS ze względu na wysoką wytrzymałość i możliwość obróbki mechanicznej gotowego wydruku 3D.


Do bardziej wyszukanych projektów 3D posiadamy również:

  • materiał HIPS,
  • częściowo transparentny Z-Glass,
  • odporny na wyższe temperatury PC-ABS,
  • elastyczny materiał gumowy NinjaFlex,
  • oraz wiele innych.


Szczegółowe informacje o poszczególnych materiałach do druku 3D znajdują się poniżej.