Adres:

Rostworowskiego 16A/a, 01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

 

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto3D Jakub Piekacz

 

email: 3d@proto3d.com.pl

tel:     733 303 454

 

Oprócz wymienionych powyżej produktów często stosujemy również inne, dobrane specjalnie pod kątem konkretnego zamówienia. Zawsze chętnie pomożemy wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do Państwa potrzeb.

HD PLA


HD PLA to doskonały materiał od firmy Fiberlogy. Używamy go przede wszystkim do druku 3D elementów wrażliwych na skurcz termiczny. Posiada certyfikat, umożliwiający kontakt z żywnością i jest produkowany wyłącznie z polimerów naturalnych. HD PLA nie nadaje się do obróbki mechanicznej, jest też bierny chemicznie. Wyroby wykonane z HD PLA nie są niestety odporne na wysokie temperatury.

Jakość szczegółów ****
Wytrzymałość ****
Możliwość obróbki **
Elastyczność ***

 

 

FiberFlex

 

FiberFlex to materiał, który również zagościł na stałe w naszej ofercie. Wyróżnia się dużą elastycznością, co sprawia, że jest on znacznie łatwiejszym do wykorzystania w druku 3D niż NinjaFlex. Wykonuje się z niego najczęściej skomplikowane elementy. Głównymi atutami FiberFlex są: wysoka elastyczność, odporność mechaniczna, jak również średnia jakość szczegółów. Podczas druku 3D pojawia się skurcz termiczny. Materiał nie nadaje się do żadnej obróbki mechanicznej ani chemicznej.

Jakość szczegółów ***
Wytrzymałość ****
Możliwość obróbki *
Elastyczność ****

 


Z-Hips

 

Z-Hips jest tworzywem podobnym do ABS. Nie nadaje się do klejenia za pomocą klejów bazujących na cyjanoakrylu (typu kropelka). Oczywiście posiadamy odpowiednie, dedykowane kleje, więc istnieje możliwość sklejenia wyrobu po wydruku 3D.

 

Wykonane przedmioty cechują się średnią jakością szczegółów oraz wytrzymałością, ale są bardziej odporne chemicznie. Z-Hips stosujemy tam, gdzie oczekiwane są właściwości zbliżone do ABS, ale skurcz termiczny utrudniałby druk przestrzenny.

Jakość szczegółów ****
Wytrzymałość ***
Możliwość obróbki *****
Elastyczność **

 

 

FiberWood
 

FiberWood jest kolejnym materiałem od Fiberlogy jaki zagościł na stałe w naszej ofercie. Jest to idealne połączenie PLA z drewnem, dające realistyczne wrażenie drewnianej powierzchni. Wykonane w technologii 3D modele z tego tworzywa są również w dotyku bardzo podobne do drewna. Posiadają drewniany zapach i można je podobnie obrabiać. Takie wydruki 3D są też dość odporne na skurcze termiczne.

Jakość szczegółów ***
Wytrzymałość **
Możliwość obróbki ****
Elastyczność *


 

Z-ABS

 

Z-ABS to materiał stosowany do wykonywania prototypów maszyn i urządzeń, elementów o małym i średnim stopniu skomplikowania oraz elementów, które będą poddawane dalej obróbce mechanicznej (w tym chociażby szlifowaniu). Z-ABS ulega niestety też skurczom termicznym, które mogą objawiać się niewielkimi pęknięciami wydruku 3D. Materiał ten występuje w wielu kolorach.

 

Jakość szczegółów ****

Wytrzymałość ***

Możliwość obróbki *****

Elastyczność **

 

 

Z-Ultrat

 

Z-Ultrat to pochodna tworzywa ABS chętnie stosowana przez nas do wydruków 3D o średniej i wysokiej komplikacji szczegółów. Po wykonaniu podpory są łatwe do usunięcia i pozostawiają po sobie niewielki ślad. Z-Ultrat chętnie stosujemy do wykonywania przedmiotów, które mają służyć do wykonania formy odlewniczej. Doskonale sprawdza się także przy przygotowywaniu statuetek. Materiał ten jest dostępny w wielu kolorach, a także bardzo wdzięczny przy obróbce mechanicznej oraz chemicznej.

 

Jakość szczegółów *****

Wytrzymałość ***

Możliwość obróbki *****

Elastyczność **

 

 

NinjaFlex

 

NinjaFlex jest materiałem elastycznym - gumopodobnym. Wykorzystujemy go do wykonywania gumowych elementów, prototypów uszczelek, produkcji nisko seryjnej, uszczelek itd. Jest on zupełnie pozbawiony skurczu termicznego więc drukowane z niego elementy mają identyczny wymiar jak model 3D. Ze względu na charakter tworzywa – jest to guma – obróbka mechaniczna oraz chemiczna jest niemożliwa, więc należy liczyć się z faktem, iż wszelkie niedoskonałości pozostaną widoczne na gotowym wyrobie. Wydruki 3D o cienkich ściankach oraz takie, które posiadają „wiszące w powietrzu elementy” mogą mieć trudne do uniknięcia pęknięcia.

 

Jakość szczegółów **

Wytrzymałość ***

Możliwość obróbki *

Elastyczność *****

 

 

 

F3D ABS


F3D ABS jest doskonałym tworzywem do wykonywania funkcjonalnych prototypów. Charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz umiarkowanym skurczem termicznym. Materiał ten nadaje się do obróbki mechanicznej oraz chemicznej, ale posiada nieco mniejszą jakość szczegółów od Z-ABS czy Z-Ultrat. Wydrukowane elementy można sklejać za pomocą klejów cyjan akrylowych typu kropelka.

 

Kolor czarny mamy standardowo dostępny. O inne kolory należy zapytać podczas składania zamówienia.

Jakość szczegółów ***
Wytrzymałość *****
Możliwość obróbki *****
Elastyczność **

 

Materiały do druku 3D


Spośród ofert wielu producentów wybraliśmy te materiały, które najlepiej spełniają oczekiwania naszych Klientów. Zawsze mamy w zapasie różne ich odmiany oraz kolory. Jeżeli zamówienie opiewa na kwotę powyżej 300 PLN możemy na jego potrzeby zakupić materiał w dowolnym kolorze, jeżeli takiego nie posiadamy na stanie. Przy zamówieniach na niższą kwotę możemy zaproponować produkty, które mamy aktualnie dostępne.

 

Do bardziej wyszukanych projektów 3D posiadamy również:

  • materiał HIPS,
  • częściowo transparentny Z-Glass,
  • odporny na wyższe temperatury PC-ABS,
  • elastyczny materiał gumowy NinjaFlex,
  • oraz wiele innych.

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych materiałach do druku 3D znajdują się poniżej.