Drukowana w 3D obudowa efektu gitarowego

Ten projekt to prosta rozbudowa pedalboardu mojej gitary basowej. Jest to nietypowy przełącznik, który będzie można wygodnie uruchomić dłonią i wyłączyć stopą. To niewielkie urządzenie pozwali mi na uzyskanie zupełnie nowego brzmienia na gitarze basowej.

 

Ale po kolei. Po co używać ręki do obsługi efektu gitarowego? Otóż w jednym z utworów, które gram w zespole Evolution wykorzystuje efekt Bass Synth, który ma możliwość zatrzymania granego tonu przez przytrzymanie włącznika. We wspomnianym utworze wykorzystuje tę opcję przez cały czas jego trwania, jednocześnie zmieniając ustawienia kilku efektów rękoma. Co jak się okazuje nie jest specjalnie wygodne.

 

Modyfikacja efektu ma umożliwić uruchomienie opcji pitch hold na stałe przy wykorzystaniu przełącznika hebelkowego. Wykorzystałem przełącznik z osłoną, której zamknięcie spowoduje rozłączenie efektu. Osłona jest na tyle duża, że można spokojnie operować nogą.

 

Aby przełącznik był stabilny i wygodny w użyciu, zaprojektowałem i wydrukowałem na drukarce 3D prostą obudowę, doskonale do niego pasującą. Obudowa została wydrukowana w 3D na drukarce Zmorph 2,0, z materiału PLA, w kolorze fioletowym. Cały projekt, łącznie z niewielką modyfikacją efektu, zajął jeden dzień pracy. Obudowa z przyciskiem znalazła stałe miejsce na moim pedalboardzie, a druk 3D okazał się niewiarygodnie pomocny przy dalszej pracy nad nowymi utworami naszego zespołu.

 

 

 

obudowa efektu gitarowego
26 maja 2017

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa