Zintegrowany system zmiany biegów i hamowania

W kwietniu zadzwonił do mnie Pan Leszek - właściciel firmy Pyrka Components z pytaniem czy nie pomogę mu w projekcie, który pozwoli na zintegrowanie rowerowych klamek hamulcowych z przerzutkami. System ten jest tanią alternatywą dla drogich klamkomanetek dostępnych na rynku akcesoriów rowerowych.

 

Projekt przez kilka miesięcy ewoluował bardzo dynamicznie. Testowaliśmy wiele materiałów przy różnych ustawieniach parametrów drukarek 3D. Po testach Pan Leszek dokonywał w projekcie niewielkich poprawek wizualnych, które doprowadziły do powstania finalnego wyrobu. Ostateczny design sprawdził się doskonale podczas wyprawy rowerowej Polska - Chorwacja.

 

Jak to działa? Wydruk 3D mocujemy do klamki hamulcowej, a następnie do niego przykręcamy manetkę przerzutek. System pozwala na zmianę przerzutki bez odrywania ręki od hamulca. Dzięki czemu redukcja biegów jest możliwa podczas hamowania roweru, co nie jest wykonalne przy tradycyjnej konfiguracji tych elementów na kierownicy.

 

Przyznam że udział w tym projekcie sprawił mi wiele przyjemności i bardzo się cieszę z jego sukcesu. Już niebawem na blogu pojawią się opisy innych rowerowych projektów.

 

Film pokazuje klamkomanetki w akcji:

 

Drukowane w 3D części rowerowe
11 listopada 2016

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa