ABS w druku 3D

ABS jest materiałem, z którego korzystam bardzo chętnie. Tam gdzie liczy się wysoka wytrzymałość, wysoka jakość oraz możliwość obróbki wydruków 3D materiał ten sprawdza się doskonale.

 

Kiedy zaczynałem moją przygodę z drukiem 3D na rynku był bardzo niewielki wybór materiałów do druku 3D. W zasadzie w powszechnym użyciu był PLA oraz ABS. Od samego początku tam gdzie było to możliwe korzystałem z ABS. Obecnie na rynku można znaleźć kilkanaście różnych materiałów o rozmaitych właściwościach, jednak poczciwy i wypróbowany ABS nadal jest powszechnie stosowany.

 

Wadą tego materiału jest towarzyszący procesowi druku 3D skurcz termiczny, który znacznie utrudnia wydruki 3D większych elementów. Przy elementach mniejszych od 10cm jest on prawie niezauważalny.

 

Sporą zaletą ABS’u jest możliwość obróbki tego materiału. Można go szlifować czy obrabiać chemicznie w procesie acetonowania. Wydruki 3D z tego polimeru można też malować co możecie zobaczyć w naszej galerii.


Więcej o różnych materiałach do druku 3D możecie przeczytać na naszej stronie https://www.proto3d.com.pl/materia%C5%82y-%28dotychczasowa%29

 

Nagroda okolicznościowa
17 maja 2020

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting