Czy malowanie wydruków 3D ma sens?

Odpowiedź brzmi tak, ma. Oczywiście wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeżeli nie przeszkadza nam faktura charakterystyczna dla elementów powstałych w takich technologiach jak druk 3D i nie zależy nam na estetyce to gra nie jest warta świeczki. Jeżeli jednak elementy tworzone w procesie druku przestrzennego mają być idealnie gładkie, pozbawione faktury druku 3D wtedy można pomyśleć o tego rodzaju operacji jak szlifowanie, a następnie malowanie.

 

Samo malowanie wydruków 3D niestety niewiele zmieni. Przed malowaniem wydruku 3D element należy dobrze przygotować, wyszlifować, obrobić chemicznie, nałożyć odpowiednie podkłady lakiernicze. Jest to proces bardzo pracochłonny i wymagający, a taka obróbka jest możliwa tylko na powierzchniach do których jest wygodny dostęp. Nie da się wyszlifować elementu w drobnych zakamarkach, zagłębieniach.

 

Malowanie wydruków 3D


Samo malowanie po całym procesie przygotowania to już wisienka na torcie. W niektórych przypadkach farba ma na celu zakrycie pobojowiska po szlifowaniu, w innych modelach 3D nadaje zupełnie innego wyglądu, całości. Przykłady naszych pomalowanych wydruków 3D znajdziecie w galerii.

 

Malowanie wydruków 3D

Malowanie wydruków 3D

 

Malowanie wydruków 3D

Malowanie wydruków 3D

Druk 3d zakładka do książki
04 lutego 2019

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa