Druk 3D - przyłbice ochronne dla medyków i ratowników medycznych na koronawirusa

Niestety z początkiem marca nasza rzeczywistość zmieniła się nie do poznania. Pandemia, jaka przyszła do Europy z Azji przerosła wszelkie przewidywania, paraliżując systemy opieki zdrowotnej wielu krajów Europy. W związku z tym, że choroba zaczęła się w Chinach, które są głównym dostawcą sprzętu ochronnego (takiego jak przyłbice ochronne, maseczki ochronne) dla personelu medycznego najbardziej narażonego na kontakt z osobami chorymi zostało go niewiele do dyspozycji.

 

Na ratunek polskiej służbie zdrowia ruszyło wiele drukarni 3D. I my mieliśmy w tej akcji swój udział. Udało nam się wydrukować w 3D główne elementy przyłbic ochronnych, chroniących personel medyczny przed zarażeniem koronawirusem. Zdajemy sobie sprawę, że nasz wkład był niewielki, ale wspólnymi siłami całe środowisko druku 3D w Polsce dostarczyło wielkie ilości przyłbic ochronnych dla tych ludzi, którzy są na pierwszej linii walki z chorobą.

 

Druk 3D materiałów ochronnych (przyłbice ochronne, adaptery do maski ochronnej, reduktory do filtrów do maski ochronnej) do walki z COVID dalej trwa i dalej chętnie bierzemy w nim udział. Przyłbice ochronne drukujemy z materiału PET lub ABS których wytrzymałość i elastyczność najlepiej sprawdzają się w druku 3D masek ochronnych.

 

 

karabińczyk
05 kwietnia 2020

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting