Drukowany w 3D Pedał ekspresji

Pedał ekspresji to genialne rozszerzenie efektów muzycznych. Pozwala modulować brzmienia instrumentu stopą, czyli co szczególnie cenne dla gitarzystów i basistów - bez wykorzystania ręki. Pedał, który projektujemy ma pasować do wszystkich efektów, do jakich zostanie podłączony.

 

Projekt 3D przygotowaliśmy w taki sposób aby pedał ekspresji zajmował możliwie niewiele miejsca w i tak ciasnym pedalboardzie. Kształt urządzenia musi pozwolić na jego wygodną obsługę.

 

Kluczowym elementem elektronicznym pedału ekspresji jest potencjometr, do którego przyczepiona jest drukowana na drukarce 3D zębatka. Wykonaliśmy ją z wytrzymałego HIPS’u tak, aby wytrzymała długie działanie. Drugi element zębatki przyczepiony jest do ruchomego pedału, za ich pośrednictwem poruszany jest potencjometr, który moduluje brzmienie efektu.

 

Prototypowa obudowa urządzenia została wydrukowana z ABS’u na drukarce Zotrax M200 na standardowych parametrach dla tego materiału. Obudowa jest prosta, ale doskonale spełnia swoje zadanie. Niebawem postaram się pokazać Wam jak działa pedał ekspresji sprzężony z efektami do gitary basowej.

 

Drukowany w 3D Pedał ekspresji

 

Pedał ekspresji
19 czerwca 2017

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa