Drukowany w 3D stojak na farby modelarskie

Składowanie farb modelarskich jest znanym problemem każdego hobbysty. Jako zawodowy malarz figurek, modeli, odlewów z żywicy oraz wydruków 3D problem ten jest dla mnie dotkliwy. Z pomocą, jak zawsze, przychodzą drukarki 3D, dzięki którym wykonanie odpowiednich stojaczków na mój zbiór farb jest niebywale proste.

 

Jak wiecie z poprzednich artykułów nie jest to mój pierwszy stojak pozwalający na niezwykle wygodne trzymanie farb modelarskich. Wcześniejszy projekt pozwalał na przechowywanie farb jedne na drugich. Szczegółowy opis modułowego pojemnika na farby znajdziecie tutaj

 

http://www.proto3d.com.pl/Modulowy_stojak_na_farby

 

Oprócz farb Vallejo zacząłem korzystać z doskonałych farb marki Citadel, sprzedawanych w pojemniczkach o innych gabarytach. Wymusiło to zaprojektowanie i wydrukowanie nieco innego systemu przechowywania. Statyw w kształcie schodków to modyfikacja projektu przygotowanego przez NicolaiTL. Sporą zaletą tego projektu jest możliwość przechowywania na sobie farb o różnych wielkościach pojemniczka.

 

Ten specjalistyczny pojemnik został wydrukowany z PLA od firmy 3D Color na drukarce Z-Morph. Jest wytrzymały i wygodny, a materiał z którego został przygotowany zapewnia mu odpowiednią sztywność oraz wygodę korzystania. Jeżeli chcielibyście zamówić podobne rozwiązania które pomogą zorganizować Wasz warsztat, miejsce pracy czy ułatwią wam rozwijanie Waszych pasji zapraszam do kontaktu.

 

 

Stojak na farby
01 lutego 2018

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting