Dzwon H.M.S. OAKLEY

Dzwon H.M.S. OAKLEY

 

Dla jednego z uczestników festiwalu International Shipwreck Festiwal przygotowałem nagrody okolicznościowe w postaci reprodukcji dzwonu, jaki udało się wydobyć z wraku H.M.S. Oakley. Model i finalny wygląd dzwonu zostały odtworzone na podstawie oryginalnego zdjęcia oraz sugestii Klienta, który miał przyjemność wydobyć go z wraku. Na jego podstawie wydrukowaliśmy w 3D też miniatury oraz dodatkowo umieściliśmy go w statuetkach przygotowanych na tę okoliczność.

 

 

Duży dzwon, o wysokości 38 cm został wydrukowany w 3D na naszej największej drukarce w jednym kawałku. Po druku 3D całość została bardzo dokładnie oszlifowana i pomalowana wiernie odwzorowujac oryginalna kolorystykę. Całość została zabezpieczona lakierem bezbarwnym, który chroni srebrny lakier przed uszkodzeniem i nadaje naturalnej faktury i połysku całości.

 

 

Przeskalowanie modelu 3D dużego dzwonu pozwoliło nam na wydruk 3D trzydziestu miniatur, które zostały wygładzone chemicznie, a następnie pomalowane w taki sam sposób jak duży dzwon. Niesamowitego charakteru nadały przebarwienia i efekt zużycia. Na potrzeby miniatur zaprojektowaliśmy opakowania wykorzystujące tubę poliwęglanową i zamknięcie wydrukowane z szarego ABS’u. Projekt opakowania wprost nawiązywał do kształtu dzwonu.

 

Statuetki to motyw dzwonu połączony z wodą. Do tabliczki zostały przyklejone grawerowane złote tabliczki. Cały zestaw prezentuje się bardzo spójnie i z tego co wiem zrobił spore wrażenie na uroczystości.

 

 

Drukowane w 3D zęby
31 marca 2019

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting