Odlewy żywiczne szczęk

Dla jednego z naszych klientów wykonaliśmy serię odlewów zestawu podniebienie plus przezroczysta szczeka.

 

Do wykonania takich zestawów edukacyjnych posłużył wydruk 3D, przygotowanego wcześniej skanu 3D szczęki i podniebienia. Wydruk 3D powstał na naszej najnowszej, precyzyjnej drukarce 3D, działającej w technologii SLA. Do odlewów podniebienia zostały przygotowane 2 silikonowe formy jednoczęściowe. Dzięki zastosowaniu żywicy o szybkim czasie odformowania (po niecałej godzinie możliwe było wyjęcie podniebienia z formy) produkcja szła bardzo sprawnie.

 

Do wykonania przezroczystej szczęki/żuchwy przygotowaliśmy wiele form dwuczęściowych ze względu na złożony kształt szczęki i długi czas utwardzenia żywicy. Formy dwuczęściowe składane były w specjalnych uchwytach wyprodukowanych na drukarce 3D, gwarantujących szczelność formy. Po rozformowaniu szczęki pozbawione były nadlewek oraz śladów po łączeniu połówek formy.

 

Druk 3D w stomatologii

 

Po wstępnej kontroli jakości okazało się że część szczęk wymagało dodatkowego spasowania z podniebieniem. Zmiana kształtu szczęki w podwyższonej temperaturze zakończona szybkim chłodzeniem dała trwały efekt spasowania kompletów szczęki i podniebienia. Zestawy prezentują się jak na zdjęciach.

 

 

Technologia odlewania doskonale sprawdza się przy zamawianiu większej ilości identycznych elementów. Formy sylikonowe doskonale przenoszą nawet najmniejsze szczegóły kopiowanego elementu czy wydruku 3D.

 

 

Czym jest druk 3D
04 września 2018

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting