Regeneracja części AGD za pomocą druku 3D

W swojej pracy bardzo często regeneruję części do różnych maszyn i urządzeń AGD, do których dostanie oryginalnych części zamiennych jest trudne lub niemożliwe. Druk 3D jest doskonałą metodą do wykonania takich elementów.

 

Projekt 3D lub skanowanie 3D

 

Pierwszą bardzo ważną rzeczą, potrzebną do druku przestrzennego części zamiennej, jest jej projekt 3D. Przygotowujemy go w oparciu o dostarczony wzór, lub to co z niego zostało (często element jest częściowo uszkodzony). Wybór technologii (czy element będzie skanowany czy projektowany) zależy od kształtu i stanu części zamiennej. Nasi eksperci wybiorą najlepszy sposób przygotowania projektu 3D.

 

Druk 3D części zamiennej

 

Druk 3D elementu to drugi etap odtwarzania części zamiennej. Wybór odpowiedniego materiału zależy od wielu czynników takich jak obciążenie elementu, środowisko i temperatura pracy elementu, czynników dodatkowych, takich jak kontakt z żywnością itd. Na tym etapie pomożemy naszym Klientom dobrać najlepszy materiał do ich potrzeb.

 

Na zdjęciach widać przykład odtworzenia elementu który jest częścią automatycznej fermy drobiu. Na podstawie zużytego elementu przygotowaliśmy projekt który pozwoli na zastąpienie wysłużonego elementu zupełnie nowym. Wydruk 3D wykonaliśmy z wytrzymałego ABS’u ma drukarce Zortrax m200.

 

 

Dni Druku 3D Warszawa 2016
24 października 2018

Powrót

Proto3D
Wydruki 3d Warszawa

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting