Samochodowe elementy karoserii

Połączenie 3 technik jakimi są druk 3D, skanowanie 3D oraz odlewnictwo pozwoliło na odtworzenie elementu karoserii klasycznego auta. Na podstawie dostępnego lustrzanego odbicia tego elementu udało się nam odtworzyć jego drugą, brakującą część.

 

Początkiem drogi metalowej osłony błotnika tylnego był skaner 3D. Metalowy element został pokryty przed skanowaniem specjalną powłoką, która usuwa refleksy światła z powierzchni metalicznych lub błyszczących. Dzięki temu zabiegowi unika się błędów podczas skanowania.

 

Po skanowaniu 3D element został poddany obróbce w celu usunięcia niedoskonałości oraz błędów powstałych podczas skanowania. Po obróbce model 3D został odbity lustrzanie oraz skalowany w 3D tak, aby skompensować skurcz metalu podczas odlewania.

 

Element został wysłany do odlewni, gdzie na jego podstawie zostanie przygotowany nowy, jednocześnie nie produkowany od wielu lat element karoserii samochodowej.

 

Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi, oraz możliwosciom druku 3D jestesmy w stanie odtworzyć lub skopiować dowolny element auta. W większości przypadków do odtworzenia wystarczy dokumentacja, zdjęcia i sporo cierpliwości. W przypadkach gdzie wystarczy odbicie lustrzane możemy zaoferować odzwierciedlenie elementu z tworzywa sztucznego.

 

Grill do auta

 

 

Grill auta
14 czerwca 2018

Powrót

Proto3D Jakub Piekacz

ul Ringelbluma 3/58

01-410 Warszawa

NIP: 888 298 43 49

Odbiór osobisty - Warszawa

email: 3d@proto3d.pl

tel:     733 303 454

Prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Proto Painting
Proto3D
Wydruki 3d Warszawa